Совети за Наоѓање Вработување како данок на Лет Придружник

Како да трговија на Bitcoin 100 пати потпора или маргина

Може да се прават добри пари со BITMEX?


100× Предност!! Cryptocurrency девизна сметка постави


Јас нема да се преправам дека ова е најлесниот тема да пишувам за. Всушност, моето знаење за тоа како може да се најде работа како приватен лет придружник, се базира главно на она што другите го имаат заеднички со мене. Можете да најдете некои корисни совети во рамките на многу теми напишани на Корпоративниот Лет Придружник Заедница порака одбори , но, за да се спаси од злосторство преку стотици теми јас ќе ја нагласи различни standout поени и се вклучуваат други кои биле поделени со мене во текот на изминатите неколку години од страна на индустријата инсајдерите: * Ладна повик. Време чест и кога се тестирани ова е важен метод за наоѓање на работа и тоа е исто така една од најтешките за поголемиот дел од луѓето, да се направи. Ако не имаат вештини за да се поврзеш странци ќе најдете важен авенија за обезбедување работа испуштени. Дури и неквалификуваните може да се постигне многу со тоа што се обидуваат овој чекор…пракса, пракса, практика и ќе го добиете висат од него. Вие никогаш не се чувствуваат многу удобно да го прават тоа, но, да се постигне многу од обидот. Секогаш чувајте го ова на ум: секое лице што ќе ги исполнуваат потенцијал за контакт за да ви помогнеме да најдете работа; спротивно на тоа, може исто така да биде во можност да им помогне на некого премногу. * Присуствуваат на конференции/состаноци. Присутните NBAA поврзани со конференции и настани ќе добиете вашето име и лице таму. По можност, можете исто така ќе присуствуваат на настани каде што голем број на пилоти закачам, особено пилоти на кабината класа авиони кои вклучуваат Global Express, G-V и Сокол Авион 2000. На NBAA’s годишна конференција што е многу важно место за вмрежување како и нивните еден ден регионални конференции. Ако сте NBAA член да добие копија на својот directory which lists многу компании кои летаат овие истиот авиони. Во прилог, членство ќе ви даде пристап до своите порака одбори и други важни информации за настани кои тие домаќин. Како за присуство на годишниот NBAA Лет Придружник Конференција? [object Window], тоа може да биде важно место за да дознаете повеќе за индустрија, присуствуваат на семинари, и мрежа. Многу од поновите луѓе најдете тоа им помага да стекнат подобро разбирање на приватниот летање, додека некои ветерани ќе ви кажам за да ги зачувате вашите пари за големите конференции. Вашиот повик: конференција такси, хотел и транспортните трошоци може да се додаде значително. Не многу луѓе го имаат луксузот на посетување на секој настан. * Локалниот аеродром настани. Е вашиот аеродром домаќин на семинар? Важно е индустриски лидер говорејќи? Добро, зошто да не присуствува? Сигурни, авион де-шлаг/анти-мрежести не може да биде најмногу возбудлива тема, но, тоа е за пилоти. Погоди што? Некои од истите луѓе што сакаат да летаат со што ќе се посетуваат. Погоди што? Обично постои социјална време потоа. По неодамнешните се урна вклучување на корпоративни авиони вие сигурно не сакате да има познавања за индустрија најдобри практики, вклучувајќи мраз. О, патем, има неколку копии од вашите r’збирот’ со вас и копии на вашиот бизнис картичка на страна од. [object Window], се бизнис картички составена и да биде подготвен да ги сподели liberally. Сметаат дека приклучувањето на вашата локална аеродром’s советодавен одбор, помагање надвор со посебни заедниците програми, организирање на аеродромот широк настан, итн. Нешто што сте сакале да го направат и кој им помага добиете вашето лице и име таму е плус. Во овој бизнис вашето име е златна. Да се промовира и заштити за сите кои вреди да се! Станете експерт само продажби/промотор. * На интернет. Дали Google пребарувања и да започне читањето и селектирај секоја страница, која интереси што се однесуваат на бизнис авијација. На интернет е повеќе информации, тогаш секоја библиотека и се ажурира често. * Корпоративниот Лет Придружник Заедница . Оваа веб страница е креирана од мене да се биде ресурсен центар за приватна стјуардесите, за оние кои се стремат да станат еден, и нивните поддржувачи. Јас се подготви по индустриски лидери како и приватните стјуардесите себе, да комуницираат она што се случува во индустријата, особено од кабината, crewmember’s точка на гледање. Корисни статии, релевантни линкови, угостителски информации, r’збирот’ објавување, и табли за пораки се само некои од поважните карактеристики на заедницата. Ова е навистина лажат заедница оној кој ја стекна внимание и почит од многуте во индустријата. Од особено значење за учење/растење/networking се табли за пораки. Најчесто секој што учествува е веќе работат во областа како crewmember или полно работно време или на договорот основа. Други, пак, се работи на вештини, тие треба да влезат во индустријата, додека уште други понуди важни помош или водство на индустрија. Дозволете ми да го кажам ова: вашето име е вашиот бизнис и јас не се открие кој сте вие ако се случи да се направи врска помеѓу вашето име и вистински идентитет. Многу деловни врски и пријателства се направени меѓу нашите членови, бидејќи на порака одбори. Преку учество во нашиот Отворен Разговор време или преку стр.м. [приватна порака] контакт можете да “се сретне” нашите членови. * Работни места. Постојат многу сајтови на интернет оглас за воздухопловство поврзани со работни места. Тие вклучуваат: [object Window], Авион Работни Места, [object Window], Се искачи на 350, [object Window], и Воздухопловна Вработување Одбор. Оваа последна заедница, Воздухопловна Вработување Одбор [[object Window]://[object Window]] се кандидира од страна на мене и е придружник на Корпоративниот Лет Придружник Заедница. Природно, тоа ми е претпочитаниот метод, но некои од другите сајтови се премногу корисни. За разлика од Авијација Вработување Одбор, повеќето ќе ви наплаќа месечна претплата да се регистрирате. Голема трага: ако не се регистрирате проверете работни места наведени на “плати сајтови” со бесплатен сајтови. Види дали ќе се забележи каква било разлика во места наведени. Ако сте корпоративни лет придружник, не очекувам многу работни места, да бидат наведени јавно во секој случај. Има само не’т сите дека многу достапни во било кое дадено време и повеќето компании не сакаат јавно огласување на нивните дупки. * Агенции. [object Window]; Интегритет Лет Екипи, ДОО; Џет-Професионалци, [object Window]; J. S. Фирма; Тарнер Услуги се некои од имињата таму поврзани со обезбедување на услуги за вработување. Се очекува да плати такса во повеќето случаи; не очекувам многу можности. Вашиот повик. Како една од нашите порака на членовите на одборот е препорачливо: изгради свој извори. Може да најдете дека нешто работи подобро за вас од друго лице. Многу зависи од вашата сопствена иницијатива; Сметам дека оние лица кои се најмногу истражување имаат полесен пат наоѓање на работа. Ако се вее корпоративна е нешто што вие го сакате, бидете упорни. Уште една добра особина: бидете флексибилни. Ова вклучува се има подготвеност да се отселат и да се на располагање за работа 24/7/365. Совети за Наоѓање Вработување како данок на Лет Придружник


· Ве молиме!! Сподели слободен!!

|

Сподели


・ Tips on Finding Employment as a Corporate Flight Attendant

[Линк до овој пост (HTML кодот)][trackback URL-то]