Како да се продаде својот eBay предмети на вистинскиот пат

Како да трговија на Bitcoin 100 пати потпора или маргина

Може да се прават добри пари со BITMEX?


100× Предност!! Cryptocurrency девизна сметка постави


Она што’s што владее повторно? Ако не сте’т носи тоа за шест месеци, да се ослободи од него? Ако ние по тоа правило, само за сите од нас ќе имаат прилично пристојно куп на облека која треба да се да се ослободиме од сега. Што ако сум ви кажал дека ќе може да заработи некои резервни пари со продажба дека облеката на eBay? Продажба дека нема повеќе да се користат облека на eBay е потребно малку време, но, дали е навистина едноставна, и што се речиси гарантирано да добие повеќе пари за вашата облека отколку што би, ако се одржа гаража продажба! Така, каде да започнете? Прочитајте за да се најде вовед во основите на продажба на облека на eBay. Вашиот прв чекор е да се вид на облека ќе сакате да се продава во пролет/лето облека и есен/ зима облека. Вие ќе сакате да ја продаде својата облека ‘со сезоната,’ тоа значи дека ако тоа е пролет сега, вие треба да бидат продавање на вашите пролет и лето облека. Пакет спротивниот сезона облека далеку во етикетирани кутија, па лесно можете да најдете кога сезони промени. Следна, вид на тековната сезона’s облека со големина. Тоа е најдобро да се продаваат сите алишта во иста големина во исто време, па ако едно лице се наоѓа нешто што им се допаѓа, тие може да се најдат други им се допаѓа и понудата на сите нив, eBayers ЉУБОВ повтори клиенти. Тоа е значајно да се перат на облека што ви се случува да се продаде, и на пареа или железо нив, ако е потребно. Тоа’s важно дека тие се во потрага најдобро за следниот чекор! Фотографирањето вашата облека е еден од најважните чекори во овој процес, бидејќи eBay купувачи треба навистина да биде во можност да се види на облека добро, бидејќи тие може да’т, всушност, се допре до нив или со нив да се обиде на. Тоа е далеку најлесно да се користи дигитална камера, па можете да ги пренесете вашите фотографии правото на вашиот компјутер и потоа да eBay. Ако не’t имаат свој, видете ако можете да се позајмуваат на еден од некој знаете. Повеќето големи облека продавачи на eBay да користите некој вид на манекен, кукли кои висат на вашиот ѕид може да се купи за помалку од $25 на eBay. да се покаже нивната облека, но, ако не’t имаат еден, имате неколку други опции. Може да се стави едноставна кука во солидна боја ѕид, и висат на облека на закачалки од тоа. Оваа работи многу добро за само за сите видови на облека, освен облека, освен ако имате посебни екранот закачалки кои покажат врвот и на дното заедно. Дополнителна опција е да се постават на облека на врвот на една солидна боја парче ткаенина на било каква рамна површина. Трик тука е да ги преземат слики со цел директно надолу на облека, а не на агол. Можеби ќе треба да се нагоре на стол за да се постигне ова, но, тоа навистина помага, бидејќи облека шут на агол навистина може да disfigure работи и не им даде на потенцијалниот понудувач вистински идеја на она што изгледа како. Една важна работа да се задржи во умот, без разлика колку сте фотографија на вашата облека, е да имате добра осветлување! Природна светлина работи одлично, па ако може да биде во близина на голем прозорец каде што сонцето сјае во, што ќе работи многу добро. Ако не, можеби ќе сакате да размислите за поставување на неколку од тие евтина работа светла со стеги да блесне на облека од различни правци. Кога ќе се направи земајќи ги вашите фотографии, да ги испратите на вашиот компјутер и да направи некои едноставни уредување со фотографијата софтверот што доаѓа со вашиот камера, или било која друга фотографија уредување на софтвер кој ќе се чувствуваат удобно со. Виталните работи кои што треба да се направи се: отстрани непотребна позадина со сечење на фотографијата така, предметот се фокусира и не многу позадина, менување на големината на фотографиите, па тие не се премногу големи, 350 пиксели на најдолгата страна функционира прилично добро, и да се подобри нив играјќи со светлината или бојата нивоа, ако е потребно. Некои програми имаат некои тип на ‘Брз лек’ копче што ќе го направи тоа за вас. Следна, ќе треба да се пријавите за eBay продавачот’s сметка само ако не’t имаат еден веќе. Сега сте подготвени да всушност се создаде и да се започне вашиот аукција огласи. Ако ви треба некаква помош со основите за тоа како да го направите ова; проверете eBay’s помош страници и Учење Центар. Конечно, можете да седат назад и да уживате во тобоганот возење на гледање на вашиот аукции во текот на неделата. Имајте на ум дека понекогаш предмети добиете најмногу понуди за време на финалниот минути. Како да се продаде својот eBay предмети на вистинскиот пат


· Ве молиме!! Сподели слободен!!

|

Сподели


・ How to sell your eBay items the right way

[Линк до овој пост (HTML кодот)][trackback URL-то]